Węgiel kostka

Posiada ziarna powyżej 100 mm, co klasyfikuje go jak węgiel gruboziarnisty. Idealnie nadaje się do palenia w kotłach tradycyjnych. Zapewnia niską zawartość popiołu, charakteryzuje się niską zawartością siarki. Jest bardzo elastyczny w zastosowaniu - można bezpiecznie mieszać z innymi materiałami opałowymi.

Węgiel orzech

Granulacja tego rodzaju węgla to 50-100 mm. Świetnie sprawdzi się w piecach zasypowych, konwencjonalnych, kuchniach węglowych oraz w różnego rodzaju kominkach. Charakteryzuje się niską zawartością siarki - 0,4 %, jest przyjazny dla środowiska. Ceniony za niską popielatość i wysoką wartość opałową.

Workujemy węgiel na miejscu, transport powyżej tony – gratis!

Węgiel groszek

Wielkość ziaren waha się między 25-50 mm. Idealnie nadaje się do spalania w kotłach o małej mocy z automatycznym podajnikiem. Jest jednym z najpopularniejszych rodzajów węgla, ceniony za dobry stosunek ceny do jakości oraz niską zawartość popiołu.

Węgiel ekogroszek

Charakteryzuje się wielkością ziaren od 8 do 25 mm i przede wszystkim niską zawartością siarki oraz popiołu - 0,7 %. Niska zawartość siarki sprawia, że spaliny są mniej szkodliwe dla środowiska, ale również mają wpływ na dłuższą żywotność elementów kotła i komina.

Węgiel miał

Miał posiada ziarna 0-25 mm - jest najdrobniejszym rodzajem węgla. Wykorzystywany do spalania w gospodarstwach domowych w specjalnie przystosowanych do tego piecach. Jest najtańszym paliwem opałowym dostępnym na rynku

Pellet

To wydajne, ekologiczne i odnawialne paliwo, występujące w postaci granulatu z trocin drzewnych. Cechuje je wysoka wartość energetyczna a przy tym niska zawartość popiołu, który może być wykorzystany jako nawóz na trawniki.  Spalanie peletu powoduje bardzo niską emisję szkodliwych gazów.

Dogodne warunki transportu

Zapewniamy transport materiałów pojazdami z HDS-em, co umożliwia sprawny rozładunek materiałów na placu budowy. Przy pełnym załadunku transport jest bezpłatny.
 
 

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Materiały budowlane i wykończeniowe.
Sprawdź nasz asortyment


Dowiedz się więcej
 
 

Odwiedź nas

Zapraszamy do Egiertowa, gdzie znajdziesz nasz skład budowlany.

Zobacz jak do nas trafić